Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

parlament
parlament

 

Skolnus aicin piedalīties Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu 2020./2021. programmāi! Pirmā tikšanās skolotājiem un skolēniem tiešsaistē – 23.septembrī!

Jau  četru gadu garumā Latvijā darbojas starptautiska programma "Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolas": 70 skolas, simtiem skolotāju un tūkstošiem skolēnu brīvprātīgi izglītojas par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, vairo zināšanas un mazina aizspriedumus, stiprinot eiropeisko identitāti.

Ar lepnumu un prieku mums ziņo, ka no 2020. gada rudens trīs mācību gadu garumā EP Vēstnieku skolās sadarbībā ar valsts augstākajām amatpersonām un izciliem ekspertiem kā profesore Žaneta Ozoliņa būs iespēja apgūt parlamentārās demokrātijas visdažādākos aspektus – likumdošanu, izpildvaras darbību, tieslietu sistēmas būtību, pilsoniskās sabiedrības iesaisti politisko lēmumu pieņemšanā, vēlēšanu nozīmi demokrātijas ilgtspējas nodrošināšanā. Īsumā apzināties savu valstsspēku, jo tāds ir mums katram. Pielikumā parlamentārās demokrātijas cikla apraksts un provizoriskie datumi mācību gada garumā.

Aicina reģistrēt dalību šeithttps://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EPAS_2020-2021 EP Vēstnieku skolotāja(-u) un skolēnu komandu (min. 5 skolēni, 1 skolotājs). Kontaktus izmantosim, lai informētu par aktivitātēm, konkursiem, sūtot izziņas materiālus. Jauno vēstnieku skaits nav ierobežots, taču svarīgi, lai jaunieši zina, ka ir kļuvuši par jaunajiem vēstniekiem, prot izskaidrot, kas ir Eiropas Parlamenta vēstnieku skola, kāds ir aktivitāšu mērķis. Aicina pārrunāt Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu jauno vēstnieku uzdevumus un atbalstīt skolēnus to īstenošanā.  

Aicina mācību procesā ieplānot 23.septembra (plkst. 14.00-15.30) parlamentāras demokrātijas cikla svinīgo atklāšanas pasākumu tiešsaistē, kurā piedalīsies – Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Eiropas Parlamenta deputāti, kā arī jauniešu viedokļu līderi. Pasākums tiks straumēts Latvijas sabiedrisko mediju ziņu portālā LSM.LV.   

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programma paredzēta 9.-12. klašu audzēkņiem. Plašāk: https://europarl.europa.eu/latvia/lv/jauniesiem/ep_vestnieku.html

Seko mums Facebook

Uzdevumi

Uzdevumi hrizontal

Rd Ba centrs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.