Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

open-minded-logo-round
open-minded-logo-round

 

Palīdzēt saviem bērniem augt un pilnveidoties

Tuvojas jaunais mācību gads ar jauniem izaicinājumiem un iespējām. Mūsu galvenā “iespēja” ir kļūt saprotošākiem, gudrākiem un tālredzīgākiem attiecībā uz mūsu bērnu uzvedību un problēmām, būt par atbalstu augšanas un mācību procesā. 

Šim nolūkam lieti noderēs augustā plānotie kursi – bērnu un jauniešu psihoterapeita Nila Saksa Konstantinova “Pusaudžu mentālā veselība: praktisks ievads” un psihologa Edmunda Vanaga "Pašvadīta mācīšanās. Kā mācīt un mācīties efektīvi".

Abi minētie kursi ir ar potenciālu būtiski mainīt veidu, kā uzlūkojam savus bērnus, pusaudžus un viņu izaugsmi gan skolā, gan ārpus tās.

Uz tikšanos lekcijās!

nil

Nils Sakss Konstantinovs: Pusaudžu mentālā veselība – praktisks ievads

Četras lekcijas tiešsaistē (ierakstā), sākot ar 16. augustu. Pieteikšanās līdz 23. augustam. Pirmā lekcija pieejama skatīšanai. Maksa par dalību: 19.90 EUR

Kā izprast pusaudžu domāšanu un uzvedību? Kā atrast kontaktu un izveidot savstarpēji cieņpilnas attiecības? Kādu rīcību izvēlēties problēmu situācijās? Šos un daudzus citus svarīgus jautājumus par pusaudžu mentālo veselību atbildēsim šajā kursā. 

NO LĪDZŠINĒJO DALĪBNIEKU ATSAUKSMĒM:

“Ļoti kodolīgas, pārdomātas un inteliģentas lekcijas. Patika lektora stils un attieksme.”

“Daudzas lietas man neizsakāmi atvieglos dzīvi. Paldies.”

“Uz vairākām lietām pasniedzējs ļāva paskatīties no citas puses, nedramatizējot un saliekot visu pa plauktiņiem, par ko ir un par ko nav jāuztraucas. Ļoti noderīgs un praktiski pielietojams kurss ģimenē, kurā aug trīs pusaudži.”

“Katru lekciju klausījos vismaz trīs reizes. Bija tik žēl, ka kurss beidzās.”

“Ļoti vērtīgs kurss – gan informatīvs, gan praktiski palīdzošs un ar ļoti lielu iejūtību pret pusaudžiem.”

“Man ļoti “iet pie sirds” lektora labvēlīgā attieksme pret pusaudžiem. Ļoti. Tas mudina arī mani raudzīties pozitīvi, saskatīt labo savas dzīves bērnos un jauniešos. “Dimensiju pieeja” man palīdzēja saprast, no jauna noformulēt arī mana profesionālā darba kodolu, strādājot ar jauniešiem un viņu mentoriem mentorprogrammā.”

“Ļoti saprotamā veidā ar trāpīgiem salīdzinājumiem un piemēriem tika izklāstīti paši pamati, kas, manuprāt, jāzina katram, kam ir jebkāda saskarsme ar pusaudžiem (un tāda ir katram). Ļoti patīk mūsdienīgais skatījums, ar kādu N. Konstantinovs skatās uz šo tēmu, – kā uz lielo bildi kopumā. Precīzi formulējumi, noderīgi ieteikumi. Lieliski!”

“Izcili pasniegta informācija – detalizēti, cilvēkam saprotamā valodā.”

Uzzināt vairāk un pieteikties

 

ed

Edmunds Vanags: Pašvadīta mācīšanās. Kā mācīt un mācīties efektīvi

Astoņas nodarbības tiešsaistē (ierakstā), sākot ar 17. augustu. Pieteikšanās līdz 24. augustam. Pirmā lekcija pieejama skatīšanai. Maksa par dalību: 19.90 EUR

Šī kursa saturs būs noderīgs kā pedagogiem, tā vecākiem, kā arī tiem, kurus interesē uzlabot pašiem savas mācīšanās spējas. Lekcijās ar eksperimentu un uzdevumu palīdzību katrs varēs pārliecināties par sava prāta kognitīvo procesu ierobežojumiem un iespējām. Tiks aplūkoti jaunākie pētījumi par to, vai tehnoloģijas un interneta resursi palīdz mācīties bērniem un pieaugušajiem, kā arī kliedēti bieži sastopami mīti.

NO LĪDZŠINĒJO DALĪBNIEKU ATSAUKSMĒM:

“Man bija svarīgi gūt dziļāku izpratni par šo tēmu, lai varu virzīt savās klasēs tālāk šo svarīgo prasmi, to arī ieguvu. Lektors dalījās daudzos praktiskos piemēros, ko var izmantot tālākā darbā. Ļoti patika, ka ir daudz atsaužu uz pētījumiem.”

“Vērtīgas lekcijas, ko būtu jānoklausās gan skolotājiem, gan vecākiem, Ļoti labs skaidrojums, kā bērnam mācīt mācīties, cik svarīgs ir pieaugušā piemērs un līdzdalība.”

“Ļoti izzinoši. Varētu teikt, ka motivējošs kurss, ja ir vēlme pašam mācīties un iedvesmot bērnus. Ļoti pārdomātas un sakārtotas prezentācijas. Loģisks idejas izklāsts.”

“Izcils pasniedzējs. Lielisks saturs (ļoti koncentrēti, strukturēti, ikvienam saprotami), pasniegšanas maniere (pasniedzēja attieksme, pārliecība, runas intensitāte), optimāli lekciju garumi.”

Uzzināt vairāk un pieteikties

Uz tikšanos jaunajā mācību gadā!
LU Open Minded komanda

Uzdevumi

Uzdevumi hrizontal

Rd Ba centrs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.