Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Rakstiskais pasaules čempionāts erudīcijā jauniešiem

Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

Lel
Lel

Sestdien 22.februārī Rīgas Stradiņa universitātē notiks rakstiskais pasaules čempionāts erudīcijā jauniešiem, Latvijas sektors (čempionāts notiek vienlaikus daudzās valstīs). 

Starptautiskā erudīcijas asociācija IQA rīko trešo pasaules čempionātu erudīcijā 14-30 gadus veciem jauniešiem. Konkurss notiks sestdien š.g. 22.februārī. Konkursā var piedalīties jaunieši, kas dzimuši 1988.gada 2.septembrī un vēlāk, tātad aicinām arī zinošākos atbilstoša vecuma skolotājus. Risinās tos pašus jautājumus, bet tiks atsevišķi junioru kategorijā vērtēti jaunieši, kas dzimuši 2000.gada 2.septembrī un vēlāk, tātad lielākā daļa skolēnu. Konkurss notiks aptuveni 20 valstīs. Konkursa Latvijas sektors notiks Rīgā, Rīgas Stradiņa universitātes  Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26a, konferenču zālē 1.stāvā. Sākums plkst.12.00, ilgums ap 3 stundām. Dalības maksa čempionātā 5 eiro, maksājama uz vietas pirms sacensības.  Konkursa gaitu vadīs Latvijas Erudītu līgas un Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvji.

Konkursa dalībnieki saņems 120 jautājumus (bez atbilžu variantiem) latviešu valodā, un centīsies rakstiski sniegt pareizas atbildes. Risināšanas laikā nav atļauta grāmatu, viedtelefonu u.c. informācijas palīglīdzekļu lietošana, kā arī sarunas ar citiem risinātājiem. Jautājumi sagrupēti 8 tēmās: dzīvesstils, izklaide, kultūra, mediji, ģeogrāfija, sports, vēsture, zinātnes. Konkurss noskaidros galvenokārt zinošākos faktu līmenī, bet arī radošas domāšanas spējas dos zināmas priekšrocības. Konkursa dalībnieka pamatrezultāts būs pareizo atbilžu skaits 7 tēmās, tātad viena vājāk atbildētā tēma būs tikai papildrādītājs. Risināšana būs sadalīta divos puslaikos, katrā no tiem 4 tēmas =60 jautājumi, laika limits 45 min. katram puslaikam. Jautājumi būs latviešu valodā,  pie vajadzības palīdzēsim ar dažu sarežģītāko terminu tulkojumu krievu valodā. Jautājumi tiks izsūtīti visai pasaulei ar vienādu saturu, tātad Latvijas objekti un personas jautājumos būs maz vai var neparādīties vispār. Latvijas sektora labākie risinātāji abās vecuma kategorijās tiks apbalvoti.  Visu dalībnieku rezultāti tiks nosūtīti uz IQA centru un būs redzami vispasaules sarakstā.

Obligāta savlaicīga pieteikšanās saitē https://forms.gle/3cK8RfvRUrskxETU6  vai uz e-adresi   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  līdz š.g. 20.februārim plkst. 23:59. Piesakoties jānorāda vārds un uzvārds, mācību vai darba iestāde, dzimšanas gads un datums, kontakta e-adrese. Sacensības dienā būs jāuzrāda personas dokuments. Organizatori var pārtraukt pieteikšanos, ja šai telpai pieteikušies kopā 100 dalībnieki (1.un 2.čempionātos piedalījās pa 35 Latvijas dalībnieki). Organizatori nekompensē dalībniekiem ceļa un ēdināšanas izdevumus.

Katra pieteicēja zināšanu pašnovērtēšanai ir pieejams IQA jautājumu komplekts ar atbildēm, ko varat palūgt  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. (šis pats komplekts bija pieejams arī iepr.gadā).  Plašāka informācija par čempionātu atrodama http://juniorworldquizzingchampionships.com/ (angļu valodā, tai skaitā plašāks izklāsts par 8 tēmām). Konkursa Latvijas sektora pilns nolikums (3 lpp) publicēts LEL mājaslapā www.eruditi.lv . (turpat vairāk par Erudītu līgu). Konkursa norises vieta RSU MITC : rsu.lv/mf-medicinas-izglitibas-tehnologiju-centrs , ģeogrāfiski Imantā, biežākais sabiedriskais transports no centra tramvajs 1 (no dzc.stacijas vai autoostas) vai autobuss 41 (no Katedrāles) līdz pieturai „Kleistu iela”. Vietēja rakstura neskaidrību gadījumos rakstīt uz pieteikšanās adresi vai pasākuma vadītājam  Uldim Apsalonam Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Latvijas erudītu līga

Rd Ba centrs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.

Seko mums Facebook