Pieejamības rīki

Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

Logo_DSD
Logo_DSD

  1. maijā J.G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolai bija gods būt valsts kārtas "Seitenweise, tavs projekts par grāmatu" sacensību rīkotājai skolai.

Šo lasīšanas un radošo projektu koordinēja Ārvalstu skolu centrālais birojs (ZfA), un tas šogad debitēja kā "Lesefüchse international" projekta turpinājums. Mācību gada sākumā dalībnieki saņēma šī gada vācu jauniešu grāmatu - Juljas Rabinovičas romānu "Dazwischen wir" no, un nākamajos mēnešos to lasīja, apsprieda un analizēja, tapāt kā daudzi citi vācu valodu apgavēji visā pasaulē. Romāns ir iespaidīgais stāsts par bēgļu un migrācijas tēmu, kas izsakās pret naidu un ienaidu, un ir īpaši aktuāls pašreizējā laikā.

Pēc tam romāns kalpoja par pamatu projekta radošajai daļai: dziesmām, dzejoļiem, kolāžām, videoklipiem, ilustrācijām un citiem veidiem, kurus radošajai izpausmei nebija nekādu ierobežojumu. Pagājušajā trešdienā piecpadsmit labākās Latvijas DSD skolu dalībnieces tika aicinātas uz J.G. Herdera Grīziņkalna vidusskolas aulu, lai tur prezentētu savus astoņus darbus. Divas Liepājas 5. vidusskolas skolnieces pārliecināja žūriju ar savu muzikālo interpretāciju par romāna tēmām un ieņēma pirmo vietu. Otrā vietā bija trīs Rīgas 40. vidusskolas skolnieces ar savu aizveidoto romāna vāka dizainu. Lielisku trešo vietu izcīnīja mūsu skolas audzēkne Nadežda Popova ar savu dzejoli "Kad runā sirds".

Tagad uzvarētāju darbs tiks iesniegts vācu žūrijai un prezentēts grāmatas autorei. Uzvarētājas saņems iespēju tikties un apmainīties ar domām ar citām valsts uzvarētājām skolniecēm un skolniekiem Vācijā.

Pēc šī lieliskā un veiksmīgā sākuma nākamajā mācību gadā sekos otrā kārta. Tiesības piedalīties ir visiem DSD skolu vācu valodas apguves B1 līdz 10. klasei.

Vai tas attiecas uz tevi? Priecājamies, ka drīzumā varēsim tevi sagaidīt nākamā mācību gada sākumā un, iespējams, redzēt tevi uz skatuves nākamajā valsts konkursā. Pēc devīzes: "Lasīt ir forši!" - Marek Teihlers.

Valsts konkursa dalībnieces ar saviem sertifikātiem.

 

www.kengurs.lv
www.kengurs.lv

Mācību gada beigumā skolēni saņēma diplomus par veiksmīgu dalību matemātikas konkursā “Ķengurs”, šis konkurss veicina matemātikas popularitāti un parāda skolēniem, ka matemātika var būt aizraujoša.

Šogad konkursā piedalījās 17767 skolēni (2. – 12.klase) no 251 Latvijas skolām, savukārt mūsu skolu pārstāvēja 101 skolēns. Katrs skolēns, kurš piedalījās konkursā, saņem sertifikātu, kurā redzama vieta savā klašu grupā skolā un vieta valstī. 

Lasīt tālāk...

skola
skola

No 1. jūnija skola izsludina papildu skolēnu uzņemšanu pamatskolas un vidusskolas izglītības programmās.
Uzņemšana notiks no 1. līdz 9. jūnijam iepriekš piesakoties pa tālruni: 67848951
Izziņas un konsultācijas pa tālruni:
1.-6. klasēm - Romualda Ļeveņeca, 67848949
7.-12. klasēm - Jeļena Smoļina, 67848948

 

 

zinat-ir-stiligi-625x339
zinat-ir-stiligi-625x339

Apsveicām uzvarētāju!

Noslēdzies Uzdevumi.lv matemātikas konkurss "Matemātiskais ķēriens" 2.-12. klašu skolēniem un ir noskaidroti konkursa uzvarētāji!

Konkursā piedalījās vairāk nekā 13 000 skolēnu no visas Latvijas.

Lai uzvarētu konkursā un iegūtu balvas, dalībniekiem bija jāuzrāda augstākais rezultāts un ātrākais uzdevumu izpildes laiks, risinot uzdevumus matemātikas priekšmetā divās konkursa kārtās.

1. vieta - 9.a klases skolnieks (94%, izpildes laiks 74 min 46 sek) no J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas balvā iegūst dāvanu karti 70 EUR vērtībā no “Escape room” un diplomu par iegūto vietu konkursā.

https://www.uzdevumi.lv/jaunumi-skolotajiem/2023/2023-gads/noskaidroti-konkursa-matematiskais-keriens-uzvaretaji

Logo_DSD
Logo_DSD

Sirsnīgi sveicam DSD-Eksāmena diplomantus!

11.05.2023. Vācijas federatīvas republikas vēstnieka rezidencē notika svinīga DSD II diplomu pasniegšanas ceremonija. Mūsu 12.a un 12.b klases skolēni saņēma šī starptautiskā eksāmena diplomus, ka arī tika izvēlēti visu Latvijas DSD skolēnu vārdā izteikt pateicību saviem skolotājiem un Vācijas pārstāvjiem par iespēju kārtot eksāmenu.  Foto

Atgādinām, kā DSD II ir starptautiskais vācu valodas eksāmens, kas apliecina vācu valodas zināšanas C1 līmenī, kas ļaus skolēniem iestāties vācvalodīgo zemju universitātēs bez iestājpārbaudījumiem

Liels paldies skolotājiem K. Soklakovam un B. Steyer, kuri ieguldīja savu darbu skolēnu sagatavošanai!

 

zinat-ir-stiligi-625x339
zinat-ir-stiligi-625x339

Svētdien, 23. aprīlī, noslēdzās Latvijas Atklātās lingvistikas olimpiādes otrā kārta klātienē. 

Pēc otrās kārtas rezultātiem tika piešķirtas 23 godalgotas vietas un 21 atzinības raksts. Apsveicam mūsu skolas laureātu un pateicamies visiem par dalību!

Mūsu skolas 11.a klases skolēns ieņema 1. vietu!!!!

Sirsnīgi apsveicam ar tādu augstu panākumu un ar iespēju piedalīties Starptautiskajā lingvistikas olimpiādē, kura šogad norisināsies 21.-29. jūlijā Bulgārijā.

 

UntitledCienijamie vecāki un skolēni. Informējam, ka daļa arī mūsu skolas pedagogu piedalīsies LIZDA Skolotāju streikā.

Tas nozīmē, ka  mācību process netiek pārtraukts, bet, iespējams, 24.-26. aprīlī būs stundu izmaiņas un kopumā saīsināts mācību stundu skaits. Notiks tie mācību priekšmeti, kuros pedagogi nestreiko! Streika likums paredz, ka mēs nedrīkstam aizvietot tās mācību stundas, kuru pedagogi streiko.


Aicinam būt saprotošiem un atbalstīt pedagogus viņu lēmumā! Lūgums sekot līdzi informācijai e-klasē un saviem e-pastiem.


 

zinat-ir-stiligi-625x339
zinat-ir-stiligi-625x339

Apsveicam Rīgas pilsētas vācu valodas 52. olimpiādes 2. posma 8. klašu uzvarētājus:
2.vieta - 8.b klases skolniece
      - 8.b klases skolnieks
      - 8.c klases skolniece
      - 8.b klases skolniece
3.vieta - 8.c klases skolniece
Atzinība - 8.b klases skolniece
      - 8.c klases skolnieks
      - 8.b klases skolniece
Paldies vācu valodas skolotājam Lidijai Mitrofanovai, Anastasijai Jekarāševai un Nataļjai Saveļjevai par skolēnu atbalstu un sagatavošanu olimpiādei.

 

 
 

 

zinat-ir-stiligi-625x339
zinat-ir-stiligi-625x339

Sirsnīgi apsveicam ģeogrāfijas valsts 40. olimpiādē 2. posma 10.- 2. klašu uzvarētājus:
2.vieta - 10.a klases skolēns
           - 10.a klases skolniece
           - 10.a klases skolēns
3.vieta - 10.a klases skolēns
            - 10.a klases skolēns
            - 10.a klases skolēns
        - 11.a klases skolēns
Atzinība - 10.a klases skolniece
              - 10.a klases skolniece
Liels paldies ģeogrāfijas skolotājai Guntai Demčenko par skolēnu atbalstu un sagatavošanu olimpiādei.
 
 

 

skola
skola

Dabaszinību mēnesis tiek organizēts, lai veicinātu skolēnu individuālo kompetenču un talantu attīstību, padziļinot skolēna zināšanas dažādās zinātņu nozarēs.

Lasīt tālāk...

Uzdevumi

Uzdevumi hrizontal

Rd Ba centrs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.