Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

“Pasaules jaunatnes debatēs” Latvijas fināls 2018

Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

1
1

Artūrs Umbraško iegūst 2. vietu jauniešu debašu konkursa “Pasaules jaunatne debatē” Latvijas finālā 2018.

Četri labākie debatētāji nacionālajā finālā 26. aprīlī LU Mazajā aulā spraigās debatēs vācu valodā diskutēja par jautājumu „Vai Latvijas skolās būtu jāievieš valsts aizsardzības mācība kā obligāts mācību priekšmets?“.

Debatējot būtiski bija ne tikai labi pārzināt tēmu, bet arī objektīvi un lietišķi uzklausīt citu viedokļus. Lai saņemtu augstāko novērtējumu, svarīgi bija spēt uzmanīgi klausīties, izprast pretējus viedokļus, uzdot kritiskus jautājumus un paust savu uz argumentiem balstītu viedokli.

Finālā piedalījās Gabriela Ozoliņa no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Artūrs Umbraško no J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas, Aleksandrs Samuļevičs no Rīgas 40. vidusskolas un Jiayi Liang no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas.

Galu galā Gabriela Ozoliņa no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas spēja pārliecināt žūriju par savām retorikas prasmēm. Viņa kopā ar otrās vietas ieguvēju Artūru Umbraško no J.G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas pārstāvēs Latviju Starptautiskajā finālā, kas norisināsies 20. septembrī Bratislavā.

 Projekts stiprina debates kā demokrātisku diskusiju instrumentu un sekmē aktīvu daudzvalodību Eiropā. Kopumā projektā “Pasaules jaunatne debatē” piedalās ap 2500 skolēnu no 150 skolām divpadsmit Centrālās un Austrumeiropas valstīs. Latvijā konkurss norisinās jau kopš 2006. gada.

“Pasaules jaunatne debatē – konkurss Centrālās un Austrumeiropas valstīs” ir Gētes institūta, fonda “Atmiņa, atbildība un nākotne” (EVZ), sabiedriskā labuma organizācijas “Hertie-Stiftung” un Vācijas skolu sistēmas ārvalstīs pārvaldes projekts.

 

 

Flickr Suite Plugin ERROR! Flickr API Error: - "Photoset not found"

Rd Ba centrs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.

Seko mums Facebook