Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

“Pasaules jaunatne debatē” Latvijas fināla uzvarētāji

Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

Flickr Suite Plugin ERROR! Flickr API Error: - "Photo "36195256813" not found (invalid ID)"
Maksims Škarpovs no 11.b klases kļuvis par vācu valodā notiekošā konkursa “Pasaules jaunatne debatē” Latvijas fināla uzvarētāju. Četri labākie debatētāji nacionālajā finālā, kas 26. aprīlī notika Rīgas Latviešu biedrības namā, spraigās debatēs vācu valodā diskutēja par jautājumu “Vai Latvijas skolās arī krievu valoda janosaka kā pirmā svešvaloda?”.Latvijā konkurss norisinās kopš 2005./2006. mācību gada. Konkursa tēmu loks aptver jautājumus par skolas dzīvi, Eiropu, cilvēktiesībām un vēsturiskas netaisnības izvērtēšanu, un tēmas attiecīgā gada debatēm iesūta gan projektā iesaistītie skolēni un skolotāji, gan projekta koordinatori no partnerorganizācijām.

Pēc tēmu sākotnējās atlases galīgo lēmumu par debatējamo jautājumu pieņem projekta vadības komiteja Vācijā, kurā pārstāvētas visas četras partnerorganizācijas, kas īsteno projektu “Pasaules jaunatne debatē”.Latvijas skolēni līdz šim debatējuši par sabiedriski aktuāliem un arī strīdīgiem jautājumiem, piemēram, “Vai Latvijā būtu jāatjauno obligātais militārais dienests?”, “Vai Latvijas Valsts prezidents tiešās vēlēšanās ir jāievēl tautai?”, “Vai Latvijā būtu jālegalizē viendzimuma partnerattiecības?”, “Vai Latvijā jāaizliedz sejas aizsegšana publiskās vietās?”.Šā gada Latvijas fināla uzvarētajs Maksims Škarpovs kopā ar otrās vietas ieguvēju Natāliju Šreiberi no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas pārstāvēs Latviju Starptautiskā fināla nedēļā, kas no 25. līdz 30. septembrim norisināsies Tallinā un pulcēs nacionālo finālu uzvarētājus arī no pārējām deviņām projekta valstīm – Čehijas, Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Ukrainas un Ungārijas.Kopumā projektā “Pasaules jaunatne debatē” iesaistījušies ap 2300 skolēnu no 150 skolām desmit Centrālās un Austrumeiropas valstīs. Projekts stiprina debates kā demokrātisku diskusiju instrumentu un sekmē aktīvu daudzvalodību Eiropā.“Pasaules jaunatne debatē – konkurss Centrālās un Austrumeiropas valstīs” ir Gētes institūta, fonda “Atmiņa, atbildība un nākotne” (EVZ), sabiedriskā labuma organizācijas “Hertie-Stiftung” un Vācijas skolu sistēmas ārvalstīs pārvaldes projekts.

Flickr Suite Plugin ERROR! Flickr API Error: - "Photoset not found"

Rd Ba centrs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.

Seko mums Facebook