Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

"Skolas somas" notikumi (Animācijas darbnīca)

Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

1541595950_282
1541595950_282

Iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” pasākums, izmantojums mācību un audzināšanas procesā

  1. J.G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas 11.a klases Kino muzeja apmeklējums. Animācijas darbnīca.

Biļetes rezervē pa tel. 67006336. Peitavas iela 10, Centra rajons, Rīga, LV-1050

Tālr. 67 358 873, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

  1. Sagatavošanās posms – pasākuma saistība ar mācību saturu.

Pirms darbnīcas apmeklējuma klases stundu laikā skolēni sastādīja plānu, kā sagatavoties 12. klases Pēdējam zvanam. Tika veidota nākamā multiplikācijas filmas filmēšanas procesa sadalīšana daļās un posmos. Skolēni sadalījās grupās (kopā 6) un sāka veidot filmas scenāriju.

Darbnīcas mērķis – iepazīstināt skolēnus ar animācijas tapšanas procesu un veicināt skolēnu radošo attīstību. Vienlaikus darbnīca ir gan mācību stunda, gan lieliska atpūta, kur tiek apgūtas jaunas iemaņas un attīstīta izpratne par kino tapšanas procesu.

  1. Atgriezeniskā saite.

Pēc filmēšanas (nodarbība notika Kino muzejā 2019. gada 12. februārī) klases stundās tiek organizēta diskusija par nodarbības tematiku, pārrunas, kas pasākumā patika/nepatika, ko saprata/nesaprata.

Darbs pie filmiņām turpinājās vēl 2 mēneši, jo bija jāizveido viena apkopota filma (aptuveni 5 minūšu gara).

Veidojot animācijas filmiņu, skolēniem pašiem bija iespēja būt aktieriem, saprast, kā notiek filmēšanas un animācijas veidošanas process. Tā kā filmēšanai nepieciešamās tehnoloģijas ir plaši pieejamas, iegūtās zināšanas dalībnieki varēs izmantot turpmāk, darbojoties patstāvīgi, izmantojot t iegūtas zināšanas un prasmēs citās stundās un ārpusstundu aktivitātēs.

Kopā saliktu un samontētu pašu veidoto filmu skolēni varēja prezentēt un noskatīties uz lielā ekrāna 12. klases Pēdējā zvana laikā 2019. gada 17. maijā.

  1. Skolēnu viedokļi, atziņas, darbi.

Skolēni atzina, kā viņiem bija interesanti piedalīties darbnīcā, jo:

- Tā nebija tikai izklaide. Nodarbībai bija konkrēts mērķis.

- Visi nepieciešamie materiāli tiek nodrošināti.

- Līdzi bija jāņem tikai pacietība un pašas trakākās idejas.

- Viss bija padarīts plānotā laikā (2,5 stundas).

- Darbnīcā bija labs mēģinājums iekustināt savu fantāziju.

- Katram darbnīcas dalībniekam atrādījusies savs darbiņš.

Nobeiguma secinājumi

Animācijas darbnīcā dalībnieki apgūs stop motion animācijas tehniku, radīja tēlus, mācījās, kā atainot kustību, izveidos skaņas noformējumu savām animācijas filmām. Animācijas darbnīcā skolēni iemācās ne tikai veidot tēlus un tos animēt, bet arī attīsta māksliniecisko un estētisko gaumi.

Skolas skolotāji, kas piedalījās nodarbībās (J. Smoļina un K. Soklakovs), iesāka izmantot animācijas darbnīcas iespējas 9-17 gadu vecumā skolēniem.

Īpaši būs labi, ja pirms nodarbības apmeklējuma tiks noteikti pasākuma mērķi un uzdevumi, sadalīti pienākumi un izveidotas darba grupas.

Rd Ba centrs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.

Seko mums Facebook