Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

"Skolas somas" notikumi (Rīgas ZOO, Zinātniskais teātris)

Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

1541595950_282
1541595950_282

Iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” pasākums, izmantojums mācību un audzināšanas procesā

1. J.G. Herdera Rigas Grīziņkalna vidusskola, 2.b klase, Rīgas ZOO.

Ekskursija “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā” izveidota, lai saturiski atbalstītu Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvu “Latvijas skolas soma”.

Pieteikšanās: tālr.: 67518669; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Biļešu cena 60 EUR  + 20 EUR PAR EKSKURSIJU

Pirms izrādes apmeklējuma dabas zinību stundās tēmas ,,Savvaļas dzīvnieki” ietvaros skolotāja izmanto teorētisku materiālu par dzīvnieku atšķirībām, arī īpašām vajadzībām.

Klases stundās audzinātāji runā par uzvedību sabiedriskās vietās, kā arī  par apģērba etiķeti.

Latviešu valodas stundās atbilstoši tēmai  un izrādei māca īso rakstu.

Pēc ekskursijas skolēni izstrādāja darbu mape.

Ekskursijas maršruts un saruna vijas caur Latvijas pilsētu ģerboņos atveidoto dzīvnieku prizmu, iesaistot skolēnus pētnieciskās aktivitātēs un darbībās.

Ekskursijas laikā dalībnieki vēro dzīvniekus un izzina to dzīvesveidu savvaļā. Iepazītos dzīvnieka pielāgojumus salīdzina ar teikās un nostāstos aprakstīto uzvedību. Diskutē un rod argumentāciju par dzīvnieka izvēli Latvijas novadu pilsētu ģerboņos, atklāj likumsakarības kultūrainavas un dzīvnieku aizsardzības jomā.

2. Zinātniskais teātris

Unikāli zinātniskie šovi, kas aizrauj un paplašina redzesloku, ļauj uztvert zinātni pavisam citādi un iemīlēt to.

Pieteikšanās:  tālr: 28804919  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Biļešu cena 8,5-10 eiro

Stundu garos uzvedumos pasākuma vadītāji kopā ar skatītājiem interaktīvos eksperimentos atklās kādu ķīmijas vai fizikas tēmu. Izprast zinātnes likumus visvienkāršāk ir eksperimentējot. Bērni  sāk interesēties par zinātni un dabas likumiem.

Pavasara svētki. Programma iepazīstina skolēnus gan ar agrāko laiku lauku bērnu dzīves vidi, spēlēm un rotaļām, gan attīstīt pozitīvu attieksmi pret sevi, citiem cilvēkiem, apkārtējo vidi un stiprināt veselību, izjust kustību prieku un attīstīt fiziskās īpašības. 

Secinājumi

Pielietotās metodes rosina skolēnus aktīvi līdzdarboties (saruna, uzskates līdzekļu apskate, novērojumi, spēles, tiešā saskare ar 2-3 dzīvniekiem, ekskursija, darba lapu aizpildīšana u.c). Skolēniem rodas iespēja attīstīt novērošanas, analizēšanas un komunikācijas prasmes, veidojot pozitīvu attieksmi pret dzīvniekiem un apkārtējo vidi.

Rd Ba centrs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.

Seko mums Facebook