Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

"Skolas somas" notikumi (Latvijas Dabas muzejs)

Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

1541595950_282
1541595950_282

Iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” pasākums, izmantojams mācību un audzināšanas procesā

  1. J.G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas 3.a klases muzejpedagoģiskā nodarbība “Daudzveidīga pasaule”Latvijas Dabas muzejā. Barona ielā 4, Rīgā, LV-10150, 02.05.2019.

Izglītojošie pakalpojumi pirms pieteikuma aizpildīšanas ir jāsaskaņo ar Latvijas Dabas muzeja Komunikācijas nodaļu pa tālruni 67356051. Aizpildīto pieteikumu sūtīt LDM grāmatvedei uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Maksa par programmu vai nodarbību – Eur 17,00 un muzeja ieejas biļete skolēniem - Eur 1,00

  1. Sagatavošanās posms – pasākuma saistība ar mācību saturu

Dabaszinību stundu tēmas:

Zemes attēlojums. Uzdevumi:

- Veidot priekšstatu par globusu kā samazinātu mūsu Zemes attēlu.

- Mācīt raksturot un savstarpēji salīdzināt Zemes virsmas sauszemes un ūdens platības.

Kontinenti. Uzdevumi:

- Mācīt nosaukt un kartē ( uz globusa) parādīt kontinentu attēlus.

- Mācīt sākotnēji raksturot kontinentus.

Okeāni. Uzdevumi:

- Mācīt nosaukt un kartē (uz globusa) parādīt mūsu planētas okeānu attēlus.

- Mācīt vispārīgi raksturot okeānu.

Siltuma joslas. Uzdevumi:

- Mācīt nosaukt un kartē (uz globusa) parādīt Zemes siltuma joslu attēlus.

- Veidot sākotnēji priekšstatu par zemeslodes siltuma joslām – auksto, mēreno un karsto joslu.

3. Nodarbības apraksts

Kā kustās planēta Zeme? Kāpēc dažās zemeslodes vietās ir ļoti karsts, bet citur savukārt – ļoti auksts? Zemes un saules kustīgā modeļa – telūrija demonstrējums palīdzēja labāk saprast, kāpēc uz mūsu planētas ir tik atšķirīgi dabas apstākļi. Kā tas ietekmē dzīvības formu daudzveidību uz zemes? Kādi augi un dzīvnieki ir dažādās zemeslodes vietās? To noskaidrojām ne tikai skatoties un klausoties, bet arī veicām praktiskus uzdevumus uz ekspozīcijas grīdas, kas ir veidota kā pasaules karte. Katra komanda uz attiecīgā kontinenta novietoja tur dzīvojošo dzīvnieku modeļus; kā arī sameklēja konkrētas dabas zonas augus, noskaidroja to nosaukumus un pareizi savietoja tos puzlī. Lai to veiktu, papildus izmantojām ekspozīcijas dinamiskās kartes.

  1. Atgriezeniskā saite

Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja nostiprināt, padziļināt un pārbaudīt savas zināšanas šajā tēmā ar demonstrējumu palīdzību, spēļu formā, strādājot pa grupām, kontaktējot ar muzeja darbinieku. Turpmākajās dabaszinību stundās skolēni veidoja krustvārdu mīklas, izdomājot atbilstošus jautājumus par krustvārdu mīklā minētajiem siltuma joslu augiem un dzīvniekiem.

  1. Skolēnu viedokļi, atziņas, darbi

Ekskursija uz Latvijas Dabas muzeju bija interesanta, palīdzēja bērniem labāk saprast tēmu “Siltuma josla”. Skolēni uzzināja jaunus faktus.

Nobeiguma secinājumi

Iesakām izmantot iespēju pasūtīt un izmantot mācību procesā šo nodarbību projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Rd Ba centrs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.

Seko mums Facebook