Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

"Skolas somas" notikumi (Latvijas Nacionālā Opera)

Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

1541595950_282
1541595950_282

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” pasākums, izmantojums mācību un audzināšanas procesā

1. J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola 7.a klase

Latvijas Nacionālā Opera izrāde ,,Bajadēra”

Biļetes rezervē pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Rēķinu izraksta VSIA Latvijas Nacionālā opera un balets, rekvizīti jāsūta

Biļešu cena 7 EUR

  1. Sagatavošanās posms – pasākuma saistība ar mācību saturu,

Pirms izrādes apmeklējuma literatūras stundās skolotāja izmanto teorētisku materiālu par baletu, par baletmeistari Marisa Petipā, par “Bajadēra” sižetu. Skolēni tiek informēti, ka par izrādi būs jāraksta viedoklis.

Klases stundās audzinātāji runā par uzvedību opera un sabiedriskās vietās, kā arī par apģērba etiķeti. Skolēni, izmantojot informācijas tehnoloģijas, meklē informāciju par Latvijas Nacionālo operu vēsturi, skolēni mācās atrast informāciju par izrādi.

  1. Atgriezeniskā saite 

Pēc izrādes klases stundās tiek organizēta diskusija par izrādes tematiku, pārrunas, kas izrādē patika/nepatika, ko saprata/nesaprata.

Literatūras stundā skolēni tiek rosināti runāt par kopīgo baletā “Bajadēra” un daiļliteratūrā, par mīlestību starp augstas kārtas vīrieti un zemas kārtas meiteni, mīlestības nodevību.

Skolēni raksta viedokli par izrādi. Viedokļi ir dažādi, tie atklāj skolēnu atšķirīgu pieredzi.

  1. Skolēnu viedokļi, atziņas, darbi

Skolēnu rakstītie viedokļi!

Man  ļoti patika balets “Bajadēra” īpaši trešais cēliens „Ēnu valstība”, kurā Solors sastop no mirušu meiteņu ēnas, viena no tām ir Nikija. Tie, kas reālajā dzīvē nevar būt kopā, satiekas sapnī, fantāzijā, ēnu valstībā. Domāju? Ka tas ir izrādes kulminācija. Patika baleta horeogrāfija, īpaši deja ar čūsku. (Artjoms Arbuzovs)

Lieliska, krāšņa izrāde. Pirmo reizi apmeklēja operu, un sapratu, kā man ļoti patika balets! Bija skaistas dekorācijas un kostīmi. (Kristiāna Poļakova)

Man nepatika izrāde, bija garlaicīgi, ne ko ne saprotu. Deja šķiet viena no nesaprotamākajām mākslām. (Dāvids Šakurovs)

Bajadēra ir Mariusa Petipā balets. Tas ir stāsts par Indijas tempļa dejotāju Nikiju un karotāju Soloru, kuru starpā uzplaukst aizliegta mīlestība, kas iet bojā izšķērdīgajās austrumu galma kaislībās un intrigās. Man patika izrāde, jo katrs Bajadēras cēliens ir pilnīgi atšķirīgs. Vēl patika krāsainas dekorācijas un horeogrāfija.

Nobeiguma secinājumi

Bajadēra ir viens dižākajiem darbiem klasiskā baleta vēsturē – stāsts par mīlestību, nāvi un atriebi, kas norisinās Indijā. 

Visi projektā iesaistītie skolotāji šo izrādi iesaka apmeklēt 7- 9. klases skolēniem, jo tā ir gan dinamiska, krāsaina, emocionāla izrāde un tiek runāts par nopietnām problēmām, aktuālam pusaudžiem.  

Rd Ba centrs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.

Seko mums Facebook