Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

"Skolas somas" notikumi (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris)

Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

1541595950_282
1541595950_282

"Latvijas skolas soma” pasākums mācību un audzināšanas procesā".

1.Rīgas I.G.Herdera Grīziņkalna vidusskolas 10.a klase

17.03.19 Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrāde „Nevienmēr runcim krējuma pods” A.Ostrovska  luga.

  1. Sagatavošanās posms. Pirms izrādes apmeklējuma skolotāja vēstures stundā stāstīja par laiku kad tika uzrakstīta luga. Par problēmām Krievijas sabiedrībā 19.gs.

Klases stundās audzinātāji runā par uzvedību teātrī un sabiedriskās vietās, kā arī  par apģērba etiķeti. Skolēni, izmantojot informācijas tehnoloģijas, meklē informāciju par teātra vēsturi, skolēni mācās atrast informāciju par izrādi. Skolēni kopīgi plāno, kā nokļūt līdz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrim.

Latvijas un pasaules vēstures stundās tiek runāts par kapitālisma rašanas laikiem un sociālajiem problēmām. Skolēni tiek informēti, ka par izrādi būs jāraksta viedoklis.

  1. Atgriezeniskā saite.

Pēc izrādes klases stundās tiek organizēta diskusija par izrādes tematiku, pārrunas, kas izrādē patika/nepatika, ko saprata/nesaprata. Skolēni tiek rosināti runāt par mīlestību, cilvēku attiecībai, par ētiskam problēmām.

  1. Skolēnu viedokļi.

Luga "Ne vienmēr runcim krējuma pods" tiek uzskatīts par vienu no vissmalkākajiem un jautrākajiem A.Ostrovska sacerējumiem, bet diemžēl skolēniem nebija viegli uztvert 19. gadsimta lugu. Neskatoties uz to, ka tēma ir mūsdienīga, tomēr valoda un dinamika no citā gadsimtā. Aktieri spēlēja ar atdevu, bet skolēni izrādi nepietiekami novērtēja.

5.Nobeiguma secinājumi.

Diemžēl skolēni izrādi nepietiekami novērtēja.

Rd Ba centrs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.

Seko mums Facebook