Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Skolas projekts „Mūsu draugi Eiropā”

Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

maps-europa
maps-europa
No 2000. gada mūsu skola veiksmīgi darbojas projektā “Mūsu draugi Eiropā”. Saskaņā ar šo projektu notiks apmaiņa ar Ottobrunu ģimnāziju Minhenē (Federatīva valsts ir Bavārijā) No šā laika projektā piedalās 250 skolēnu no mūsu skolas. Regulārā 14. apmaiņa notika 2017. gada oktobrī.

Nu tad, visu pēc kāras. 6. oktobrī 17 skolēnu no 7.-11. klases ar “AirBaltic” aviakompaniju lidoja ar vizīti uz Minheni. Mūsu partneri sagatavoja mums interesantu programmu. Vienas nedēļas laikā šajā pilsētā mēs iepazināmies ar apskates vietām, kultūru un tradīcijām. Mūsu grupa apmeklēja slaveno BMW centru Minhenē, uzkāpa Olimpijas torņī, no kuras mēs varējām redzēt pilsētas skaistumu.

Siltajā oktobra dienā mēs staigājām vienā no lielākajiem pilsētas parkiem pasaulē - Angļu dārzā. Viņš ir lielāks nekā slavenais Centrālparks Ņujorkā vai Gaidparks Londonā. Tā ir iecienītākā atpūtas vieta gan vietējiem iedzīvotājiem un gan tūristiem. Vienu dienu mēs ar prieku apskatījām Vācu dabaszinātņu un tehnikas sasniegumu muzeju. Šajā muzejā savākti vairāk nekā 28000 eksponātu, kas pārstāv vairāk nekā 50 zinātņu nozaru.

Neaizmirstams bija ceļojums uz kaimiņvalsti - Austriju. Visu dienu mēs pavadījām šajā brīnišķīgajā pilsētā Zalcburga, kas ir ierakstīta UNESCO sarakstā.

Protams, ka galvenais mērķis ir uzlabot vācu valodas zināšanas. Un tam bija visas iespējas. Mēs mācījāmies ar mūsu partneriem Vācu ģimnāzijā, dzīvojām vācu ģimenēs, runājām tikai vāciski. Neaizmirstams bija latviešu-vācu draugu vakars, kurā piedalījās mūsu vācu draugi un viņu ģimenes, mūsu un vācu skolotāji. Šim Uz vakaram mēs ļoti ilgi gatavojāmies: rādījām īsu filmu par mūsu skolu un sagatavojām prezentāciju par Latviju, Rīgu. To visu mēs prezentējām mūsu kopīgajā vakarā. Turklāt, mēs nolēmam sagatavot mūsu vācu draugus vizītei: mēs mācījāmies dažādus frāzes latviešu valodā. Cerams, ka vieņiem patiks Latvija. Mēs ļoti gaidām jūs pie mums, satiekamies aprīli 2018. gada aprīlī, mīļie draugi!

 

Projekta koordinatori: Kirils Soklakovs, Marina Šulinskiene

Projekta dalībnieki: Iļja Horoškins (11.a klase); Jekaterina Korotkova (11.a klase)

1
2
3
4
5
6
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

 • Rd Ba centrs

  Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.

  Seko mums Facebook