Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus

Skolēna ieteicamais darba plāns

Non scholae, sed vitae discimus

J.G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola

kollega_01(1)
kollega_01(1)

 

Katram bērnam režīms veidosies individuāli, tomēr ir daži principi, kas noderēs ikviena bērna dienas režīma plānošanā.

1.Vēlams veidot pieradumu celties un iet gulēt aptuveni vienā laikā.

2. Rīta rosme dienai piedod možumu un dzīvesprieku. To var veikt kādas mūzikas pavadībā. Par šo tematu Jūs konsultēs sporta un mūzikas skolotāji.

3. Mācību procesu sāciet no plkst. 9:00 līdz 14:00 Noskaidrojiet, kā bērns vērs vaļa skolotāja nosūtītus uzdevumus, kā sadalīs uzdevumus, kā un kam uzdos jautājumus par uzdevumu izpildi.

4. Mācībām bez pārtraukuma vajadzētu ilgt aptuveni 1 stundu, pēc tam nepieciešams īss 5-10 minūtes ilgs pārtraukums.

5. Pēc tam, kad visi dienas uzdevumi ir nokārtoti, būtu ieteicama uzturēšanās svaigā gaisā. Staigājot ārpus mājas lūdzu ievērojiet sociālo distanci (2 metri).

6. Mājas darbus, vai refleksiju par iemācīto vislabāk darīt laikā no 15-16, jo tad kognitīvie procesi darbojas ļoti produktīvi.

7. Vecākiem jāpārdomā ārpusmācībus nodarbību. Kopā ar bērnu jāizvērtē, kuras no šīm nodarbēm sagādā bērnam vislielāko prieku un pie tām arī jāpaliek. Tā ir iespēja labāk iepazīt viens otru, paskatīties kopā kādu filmu, vai pastāstīt viens otram par to, kas notika ar ģimeni dienas laikā.

8. Bērnam nepieciešams laiks arī iemīļotajām nodarbēm, lai sazinātos ar draugiem, paskatītos iemīļoto TV pārraidi, palasītu grāmatu vai vienkārši padraiskotos. Noteikti ieplānojiet šādu laiku.

9. Neskatoties uz tā, kā mācību process notiek attālināti, jāierobežo televizora un datora izmantošanas laiks, jo pretējā gadījumā tiek radīta pārslodze bērna nervu sistēmai. Turklāt televīzija iemāca bērnam priecāties, nepieliekot pūles. Risinot šo jautājumu, var noderēt sekojoši ieteikumi:

– kopā ar bērnu sastādiet sarakstu, kādas televīzijas pārraides, kurās dienās un cik ilgi drīkst skatīties,

– paskaidrojiet bērnam, ka pēc zināma laika ir iespējamas izmaiņas,

– apspriediet citus brīvā laika pavadīšanas variantus,

– novērtējiet bērna centienus ievērot norunu.

10. Vakaros noder pārrunas par dienas notikumiem. Jautājuma – kā Tev gāja,– vietā var pajautāt arī, – ko jaunu šodien uzzināji, – kas padevās, – kas varēja būt labāk. Bērnam ir svarīga vecāku ieinteresētība un uzmanība.

 

Rd Ba centrs

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs (T: 67026859, 67012031, e‑pasts bac@riga.lv) pilda kontaktpunkta funkcijas Rīgas pilsētas pašvaldībā, nodrošinot nepieciešamo aizsardzību unkonfidencialitāti personai, kura informē par amatpersonu iespējamo interešu konfliktu vai citiem amatpersonu, darbinieku koruptīva rakstura pārkāpumiem Departamentā vai tā padotības iestādēs.

Seko mums Facebook